Nahrávám...
-36%
SLEVA

Ekologický kotel na kusové dřevo VERNER 210 EXTRA s regulací

Objednací kód: b029.22031

Cena s DPH: 71.390 
Běžná cena: 112.254 
Cena bez DPH: 59.000 
Splátková kalkulačka ESSOX

Dostupnost: Skladem

Nyní se slevou 37 330,- Kč

Záruční lhůta na kotlové těleso je prodloužena na 5 let!

Kotel na kusové dřevo VERNER V210 EXTRA

Kotel na kusové dřevo VERNER V210 EXTRA o jmenovitém výkonu 20 kW (10 – 20 kW) tvoří zcela novou generaci zplyňovacích kotlů na evropském trhu.

Kotle řady EXTRA jsou jedinečné svojí celkovou koncepcí. Unikátnost spočívá především v termoizolační přikládací komoře se spodním přívodem vzduchu a vodorovnými přikládacími dvířky. Kotel dále vyniká inteligentní elektronickou regulací se speciálním systémem optimalizace spalování prostřednictvím spalinového čidla.

Kotel VERNER V210 EXTRA dokazuje, že topení dřevem může být i jednoduché a úsporné…

 

 

Proč kotel na kusové dřevo VERNER V210 EXTRA?

Úspora celkové investice 

Propracovaná konstrukce kotle zajišťuje mnohem menší nároky na související příslušenství. U kotle v zapojení s akumulační nádrží nemusí být instalován nucený kotlový okruh s čerpadlem a mísící armaturou. Výborné vlastnosti kotle zajišťují vysoký komfort obsluhy i s nádrží o polovičním objemu, než je běžné u standardního kotle. Kotel je velmi úspěšně osvědčený i v zapojení bez akumulační nádrže.

Nízké provozní náklady 

Moderní konstrukce a dokonalá tepelná izolace kotle šetří palivo a čas obsluhy. Způsobilost k samotížnému zapojení (bez čerpadla) šetří náklady na elektřinu a ve spojení s akumulační nádrží řeší ekonomicky a spolehlivě vychlazení kotle při výpadku elektrické energie.

Velmi dlouhá životnost – 5 let záruka na kotlové těleso

Maximálně jsme využili všechny naše dlouholeté zkušenosti a zkonstruovali kotel, který má originální konstrukci z vysoce jakostních materiálů. Pomocí dvojité stěny přikládací komory, nerezových částí kotle či speciální keramickou mikrovýstuží jsme výrazně prodloužili životnost.

Vysoká účinnost v celém rozsahu výkonu

V celém rozsahu výkonu kotle (10 – 20 kW) je zajištěna účinnost nad 90%. Tuto vlastnost oceníte především v období, kdy nepotřebujete jmenovitý výkon kotle – tedy po většinu topné sezóny. Díky moderní konstrukci spalovacího prostoru a přívodu vzduchů palivo odhořívá rovnoměrně. Spalování je kvalitní po celou dobu vyhořívání vsázky paliva s vyrovnaným výkonem kotle. Důkazem vysoké účinnosti je extrémně nízká teplota spalin.

Jednoduchá obsluha

Při konstrukci kotle jsme mysleli na celou rodinu. Jednoduché a intuitivní ovládání si velmi brzy osvojí každý její člen. Přikládání vodorovnými plnícími dvířky zvládne i drobnější postava. Výtečná regulovatelnost a systém automatického stáložáru způsobuje, že počet roztápění za sezónu je několikanásobně menší, než u běžných kotlů. Díky dlouhé době hoření postačí přikládat průměrně 2-3 krát denně, aniž by to bylo na úkor účinnosti a kvality spalování. Konstrukce kotle umožňuje jednoduché čištění a odstraňování popela. Vestavěný odtahový ventilátor zajišťuje výborný odvod spalin i při plném otevření plnících dvířek.

Palivo: kusové dřevo, dřevěné brikety, štěpky a piliny

V kotli je možné bezproblémově spalovat palivo různé velikosti včetně štěpky, hoblin a pilin. Tato paliva lze spalovat se stejně vysokou účinností (nad 90%) jako kusové dřevo.

Automaticky řízený stáložár

Inteligentní elektronická regulace řídí potřebný přívod vzduchu do spalovací komory a v kotli udržuje tzv. stáložárnou vrstvu. Díky této technologii vydrží kotel bez obsluhy a bez přikládání až 15 hodin. Po příchodu domů z práce či po příjezdu z celodenního výletu nemusíte znovu zatápět, ale postačí pouze přiložit.

Schopnost provozu při výpadku elektrické energie

Kotel lze nouzově provozovat pouze na komínový tah.

Výhodný rozměr polen

Neocenitelnou výhodou polen délky 35 cm je lepší manipulovatelnost. Přikládání je tak jednoduché např. i pro ženy. Další nespornou výhodou je rychlejší vysychání paliva. Čerstvě nařezané dřevo na délku 35 cm dosáhne potřebné sušiny (20%) i po jednoročním vysychání, aniž by bylo nutné ho štípat. Předností je i lepší skladovatelnost a s tím související i menší nároky na skladovací prostor.

Proč kotle značky VERNER?

Referenční místa po celé ČR

Jako jediný výrobce nabízíme širokou síť referenčních míst, kterou lze navštívit a vidět tak kotel ve skutečném provozu. Samozřejmě si můžete pohovořit přímo s majiteli kotlů, kteří mají praktickou zkušenost.

20 let zkušeností s výrobou kotlů

Již 20 let se specializujeme výhradně na vývoj a výrobu kotlů na biomasu. Společnost VERNER pravidelně představuje zcela nový a originální výrobek. Nabízíme Vám kotle patřící mezi světovou špičku.

Široká servisní síť

Po Evropě včetně ČR máme širokou a spolehlivou síť profesionálně vyškolených servisních techniků.

Dotační tituly

Kotle řady EXTRA splňují nejpřísnější ekologické limity pro různé dotační tituly po celé Evropě.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat

 
2.328 
1.924  bez DPH

Regulátor komínového tahu VERNER

Objednací kód: b431.10030.160

   
9.648 
7.974  bez DPH

Spalinový ventilátor VERNER s ručním spínáním

Objednací kód: b445.33948

HmotnostMax. teplota spalinNapětíOtáčky
Tlak
11,5 Kg400 °C230/50 V/Hz2770 min-1
100 Pa
 
 
10.656 
8.807  bez DPH

Spalinový ventilátor VERNER s automatickým...

Objednací kód: b445.35213

   
3.732 
3.084  bez DPH

Samočinná mísící armatura VERNER

Objednací kód: b481.20550

HmotnostMax. přetlakNátrubky
Teplota vody
7 Kg0,3 MPa 2 "
60 °C
 
 
3.780 
3.124  bez DPH

Vychlazovací smyčky pro kotle na kusové dř...

Objednací kód: b020.67277

     
 

Dotaz na produkt

Vložte kód přesně tak jak ho vidíte na obrázku.

Poslat známému

Vložte kód přesně tak jak ho vidíte na obrázku.